Siirry suoraan sisältöön
Hei vieras!
|
ALV sisältyy
ei sisälly

Langaton reititin MIKROTIK Langaton reititin Wi-Fi 6 IEEE 802.11ax USB 3.0 8x10/100/1000M 1xSPF...

Saatavilla: 94 kpl* Tuotekoodi: L009UIGS-2HAXD-IN-LKO
MIKROTIK L009UiGS-2HaxD-IN
L009 on enemmän kuin pelkkä reititin. Tämä tuotesarja on jopa neljä kertaa nopeampi kuin RB2011, siinä on nykyaikainen ARM-suoritin, jossa on konttituki, innovatiivinen kotelo, joka mahdollistaa jopa neljän reitittimen asentamisen yhteen 1U:n tilaan, enemmän RAM-muistia, PoE ja 2,5G SFP-tuki. Tässä versiossa on 2,4 GHz:n ax-kaksoisketjuinen langaton yhteys.
Legendaarinen RB2011-tuotesarja on tarjonnut edullisia, joustavia ja vankkoja yhteyksiä jo yli vuosikymmenen ajan. Itse asiassa se oli ensimmäinen reitittimemme, jossa oli SFP. Vihdoinkin on päivityksen aika. Mutta ei hätää: olemme säilyttäneet ja parantaneet kaikki rakastetun RB2011:n tärkeimmät elementit ja ominaisuudet. Jopa punaisen värimaailman ja houkuttelevan hinnan!
L009:n valintaan on kolme pääsyytä: parempi suorituskyky, enemmän ominaisuuksia ja joitakin mielenkiintoisia elämänlaadun parannuksia. Aloitetaan raa'alla teholla ja suorituskyvyn parannuksilla.
L009:ssä on tehokas kaksiytiminen ARM-suoritin. Se tarjoaa merkittäviä parannuksia reitityksessä ja suodatuksessa, monimutkaisissa palomuurisäännöissä, IPsec-laitteistosalauksessa ja erilaisissa kehittyneissä RouterOS-ominaisuuksissa. ARM-suoritinarkkitehtuuri tarjoaa merkittäviä etuja vanhempiin MIPS-pohjaisiin laitteisiin verrattuna. Kuten kaikkien uusimpien Linux Kernel -ominaisuuksien käyttäminen. Tai omien konttiprojektien toteuttaminen. Nykyaikaisen ARM-suorittimen ja täysikokoisen USB-portin yhdistelmä sopii täydellisesti omien konttiprojektien suorittamiseen. Voit esimerkiksi käyttää tällä reitittimellä Pi-hole adblockia. Tai voisit käyttää USB-liitäntää haluamasi LTE-modeemin lisäämiseen. Mielikuvitus on tässä todellinen raja.
L009 on jopa neljä kertaa nopeampi kuin RB2011 useimmissa tapauksissa ja asetuksissa, yksinkertaisesta nopean polun reitityksestä monimutkaisiin siltasuodattimiin. Ja L009 IPsec-laitteistosalaus takaa alhaisemman suorittimen käytön ilman mitattavissa olevaa suorituskyvyn heikkenemistä tavalliseen ohjaimeen verrattuna. Voit odottaa noin 60-90 Mbps:n läpäisykykyä 1400 tavun pakettikoolla.
Kaikki portit ovat nyt Gigabit Ethernet -portteja. Ensimmäisessä portissa on PoE-in. Voit käyttää sitä DC j MIKROTIK L009UiGS-2HaxD-IN

L009 on enemmän kuin pelkkä reititin. Tämä tuotesarja on jopa neljä kertaa nopeampi kuin RB2011, siinä on moderni ARM-suoritin kontti-tuella, innovatiivinen kotelo, joka mahdollistaa jopa neljän reitittimen asentamisen yhteen 1U-tilaan, enemmän RAM-muistia, PoE ja 2,5G SFP-tuki. Tässä versiossa on 2,4 GHz:n akselilla varustettu kaksiketjuinen langaton yhteys.

Legendaarinen RB2011-tuotesarja on tarjonnut edullisia, joustavia ja vankkoja yhteyksiä jo yli vuosikymmenen ajan. Itse asiassa se oli ensimmäinen reitittimemme, jossa oli SFP. Vihdoinkin on päivityksen aika. Mutta ei hätää: olemme säilyttäneet ja parantaneet kaikki rakastetun RB2011:n keskeiset elementit ja ominaisuudet. Jopa punaisen värimaailman ja houkuttelevan hinnan!



L009:n valintaan on kolme pääsyytä: parempi suorituskyky, enemmän ominaisuuksia ja joitakin mielenkiintoisia elämänlaadun parannuksia. Aloitetaan raa'alla teholla ja suorituskyvyn parannuksilla.



L009:ssä on tehokas kaksiytiminen ARM-suoritin. Se tarjoaa merkittäviä parannuksia reitityksessä ja suodatuksessa, monimutkaisissa palomuurisäännöissä, IPsec-laitteistosalauksessa ja erilaisissa kehittyneissä RouterOS-ominaisuuksissa. ARM-suoritinarkkitehtuuri tarjoaa merkittäviä etuja vanhempiin MIPS-pohjaisiin laitteisiin verrattuna. Kuten kaikkien uusimpien Linux Kernel -ominaisuuksien käyttäminen. Tai omien konttiprojektien toteuttaminen. Nykyaikaisen ARM-suorittimen ja täysikokoisen USB-portin yhdistelmä sopii täydellisesti omien konttiprojektien suorittamiseen. Voit esimerkiksi käyttää tällä reitittimellä Pi-hole adblockia. Tai voisit käyttää USB-liitäntää haluamasi LTE-modeemin lisäämiseen. Mielikuvitus on tässä todellinen raja.



L009 on jopa neljä kertaa nopeampi kuin RB2011 useimmissa tapauksissa ja asetuksissa, yksinkertaisesta nopean polun reitityksestä monimutkaisiin siltasuodattimiin. Ja L009 IPsec-laitteistosalaus takaa alhaisemman suorittimen käytön ilman mitattavaa suorituskyvyn heikkenemistä tavalliseen ohjaimeen verrattuna. Voit odottaa noin 60-90 Mbps:n läpäisykykyä 1400 tavun pakettikokoa käyttäen.



Kaikki portit ovat nyt Gigabit Ethernet -portteja. Ensimmäisessä portissa on PoE-in. Voit käyttää sitä DC-liitännän sijasta laitteen virransyöttöön. Ja viimeisessä portissa on PoE-Out* - muiden laitteiden virransyöttöä varten. Toinen hyödyllinen lisäys on SFP-häkki, joka tukee sekä Gigabit- että 2,5 Gigabitin liitettävyyttä. Olemme testanneet useita MikroTik SFP-moduuleja ja kaapeleita, jotka tukevat suurempia nopeuksia. 2,5G-ominaisuus tekee järjestelmänvalvojan elämästä paljon helpompaa - siinä on konsoliportti nopeaa suoraa konfigurointia varten!



Kaiken ytimessä on nopea Marvell Peridot -kytkinpiiri, joka tarjoaa vaikuttavan 2,5 gigabitin full duplex -yhteyden suorittimeen kaikkiin portteihin paitsi Ether1:een. Ensimmäisessä portissa on oma gigabitin full duplex -linja suorittimeen. Tämä tarkoittaa - lukemattomia kokoonpanoja ilman pullonkauloja!



Myös 2,4 GHz:n kaksiketjuinen langaton yhteys on nyt paljon vahvempi. Generation 6 eli ax-standardin mukainen langaton sukupolvi tarjoaa jopa 90 % suuremman nopeuden 2,4 GHz:n taajuusalueella! Puhumattakaan yleisestä signaalin vakaudesta. Se pystyy käsittelemään enemmän asiakkaita paremmalla reagointikyvyllä.



Uusi kotelo on jo itsessään näyttävä innovaatio. Se on samaa muotoa, jonka olet ehkä nähnyt erittäin halutuissa RB5009-laitteissamme. Sillä on useita erittäin hyödyllisiä ominaisuuksia. Ensinnäkin kotelo toimii massiivisena jäähdytyselementtinä, joka suojaa asetuksiasi ylikuumenemiselta. Mutta tässä tulee hauskin osa: yksinkertaisilla lisävarusteilla voit mahduttaa jopa neljä näistä reitittimistä yhteen 1U:n räkkitilaan.



Me MikroTikillä olemme palvelinhuonetetriksen maailmanmestareita. Tässä siis uusin lifehackimme tehokkaimpiin palvelinhuoneisiin: nappaa mukaan RB5009, jossa on PoE-out-portit. Ja asenna se yhdessä seitsemän L009-reitittimen kanssa vain kahteen 1U:n räkkitilaan. Sinusta tulee elävä legenda järjestelmänvalvojien keskuudessa, kun annat uuden esimerkin tehokkaasta tilanhallinnasta ja yksinkertaisesta, luotettavasta virransyötöstä. Ja jos et tarvitse langattomia ominaisuuksia, voit säästää kustannuksia vielä enemmän ja kokeilla tämän reitittimen toista versiota: L009UiGS-RM. Siinä on kaikki samat ominaisuudet - lukuun ottamatta 2,4 GHz:n langatonta yhteyttä. Ja sen mukana toimitetaan kaikki tarvittavat asennustarvikkeet.



RB2011 tulee aina pysymään verkkolegendana, mutta on aika nostaa sitä pykälää. Ja L009-tuotesarja on täydellinen päivitys, jonka avulla säästät aikaa, rahaa ja palvelinhuonetilaa enemmän kuin koskaan ennen!
Langaton reititin
Wi-Fi 6, IEEE 802.11ax
USB 3.0, 8x10/100/1000M
1xSPF, antennivahvistus 4 dB
Antennien määrä 2, Langaton taajuusalue 2,4 GHz:n taajuusalueella
Mukana toimitettavat lisävarusteet virtalähde;HGO-sisäantennipakkaus;Kiinnityssarja;Telineasennussarja K-79, Mitat 220 x 125 x 22 mm
Viivakoodi/EAN: 4752224008596
95.97 / kpl

Ei sisällä arvonlisäveroa

Määrä

Toimitusaika:

Tavarakuljetus:
Toimitusaika 3-5 arkipäivinä
15.9 €
Itellan pakettiautomaatti:
Toimitusaika 3-5 arkipäivinä
7.93 €
  • Tooteinfo
    • Vendor Homepage
      mikrotik.com/product/l009uigs_2haxd_in
    • Model
      L009UIGS-2HAXD-IN
    • Network Device Type
      Wireless Router
    • IEEE 802.11ax
      Yes
    • Wi-Fi 6
      Yes
    • USB 3.0
      Yes
    • 10/100/1000M
      8
    • SPF
      1
    • Antenna Gain
      4
    • Number of antennas
      2
    • Wireless Frequency Range
      2.4 GHz
    • Included Accessories
      power adapter; HGO indoor antenna kit; Fastening set; Rackmount kit K-79
    • Dimensions
      220 x 125 x 22 mm
    • Units per Shipping Box
      1
    • Shipping Box Depth
      31.5
    • Shipping Box Height
      13
    • Shipping Box Weight
      0.861
    • Shipping Box Width
      5.5
    • Unit Calculated Volume
      0.002252
    • Product Net Weight
      0.7
    • Unit Calculated Weight
      0.861
    • Category Code
      WRO
    • Full Description Line
      Wireless Router|Wi-Fi 6|IEEE 802.11ax|USB 3.0|8x10/100/1000M|1xSPF|Antenna Gain 4 dB|Number of antennas 2|Wireless Frequency Range 2.4 GHz|Included Accessories power adapter;HGO indoor antenna kit;Fastening set;Rackmount kit K-79|Dimensions 220 x 125 x 22 mm

Äskettäin katsotut tuotteet